MT Pezinok 2014

V sobotu 29. 3. 2014 se výprava judistů z Nového Bydžova a Turnova zúčastnila MT v Pezinku na Slovensku. Judisté Nového Bydžova získali tři medaile a judisté Turnova také tři medaile. První soutěžil Ondřej Borůvka v kategorii do 32 kg. Ondrův první start v zahaničí se vydařil, když vyhrál 2 zápasy a skončil na 7 místě z 24 závodníků. Jako druhá nastoupila Aneta Veselá v kategorii do 28 kg. Aneta bojovala s klukama a bohužel se jí moc nedařilo, ale zaslouží velkou pochvalu za první zápas, kdy odolávala až do konce tlaku Slovenského závodníka. V kategorii do 35 kg vybojoval naši první medaili Krystián Vávra, když prohrál jen jeden zápas v nejobsazenější kategorii mláďat, kde startovalo 27 závodníků. Krystián obsadil 3. místo. Kryštof Jaroš v této kategorii obasdil 9. místo, když měl trošičku sportovního štěstí. Dalšími závodníky v kategorii mladších žáků do 38 kg Daniel Čech a Lukáš Fiala. Lukáš je prvním rokem mladší žák a ještě na tuto nejvíce obsazenou kategorii nemá. Daniel měl svůj den a doslova a do písmene vybojoval přes velké úsilí zlatou medaili. Posledním zástupcem byl v kategorii mladších žáků do 55 kg Hynek Hornof, Hynek vybojoval všechny zápasy až do finále před časovým limitem, ve finále prohrál zápas v golden score na shido (trest) s Maďarem. Hynek obsadil 2. místo. V neděli jsme se zúčastnili dvou tréninků na judocampu.